bestdownloads-white-logo
کوین ترودو کیست؟

کوین ترودو کیست؟

کوین ترودو به صورت کلی:

کوین ترودو کیست و چکار کرد؟ در این مقاله به سرگذشت او از ابتدای تولد و کارها و اقدامات و نوشته‌های او می‌پردازیم. بررسی کوتاهی از به زندان رفتن او تا آزادی از زندان خواهیم داشت. به جمع بندی نظرات طرفداران و شاکیان او خواهیم پرداخت. شما هم میتوانی در پایان نظر خود را برای ما بنویسید.

کوین ترودو (Kevin Trudeau)، نویسنده، تبلیغ‌کننده و کارآفرین آمریکایی است. او را به عنوان تاجر، کارآفرین، خودساخته، ثروتمند، موسس بیش از 60 شرکت از جمله کانال گلف در انگلستان، سه شبکه تلویزیونی، شرکت خدمات تلفنی و تولیدی، تبلیغات، شرکت‌های ساخت و ساز، چاپ و خیلی از صنایع می‌شناسند.

همچنین پرفروش‌ترین نویسنده مجله نیویورک تایمز (دارای 13 کتاب پرفروش)، مدافع مصرف کننده، مدافع سلامتی، مجری جنجالی برنامه رادیویی و … هم به شمار می‌آید.

تولد و پیشینه:

او در سال 1963 در لینکلن‌شر، ماساچوست، آمریکا به دنیا آمد. ترودو از سنین نوجوانی به دنبال کارآفرینی بوده و در سنین پایین به فروشگاه‌های اسباب‌بازی و چندین کسب‌وکار دیگر پرداخت. به قول خود از پدرو ومادری بسیار فقیر و گمنام به دنیا آمد، پدری جوشکار و دانشگاه نرفته داشت و خود هم دانشگاه نرفت و فقط دیپلم گرفت.

آرزوی بافتن شغلی پایدار:

در سال 1980، ترودوو به دنبال یافتن شغلی پایدار، به دنبال مهارت‌های خود در فروش و تبلیغات متمرکز شد. او به زودی به یکی از تبلیغ‌کنندگان موفقی در صنعت تبلیغات تلویزیونی تبدیل شد و در طی این دوران، او از فنون تبلیغاتی و بازاریابی بهره‌گیری کرد.

در سال 1987، ترودوو شرکت تبلیغاتی خود را تأسیس کرد و در طی دوره‌ی 10 ساله، بیش از 100 میلیون دلار درآمد کسب کرد. او همچنین کتاب‌هایی در زمینه‌ی بازاریابی و فروش منتشر کرد و به یک مشاور تبلیغاتی موفق تبدیل شد.

کتاب مگا مموری کوین ترودو

او می‌گوید پس از آموزش‌هایی که از طریق گروه مخفی برادر هود به او داده می‌شد، توانست تا قدرت فکر و حافظه خود را درک کند و این باعث شد تا در سال ۱۹۸۵ در مؤسسه حافظه آمریکا مشغول جمع‌آوری اطلاعات و ارائه دوره‌های آموزشی تقویت حافظه شود. در نهایت در سال ۱۹۸۷ دوره‌ای به نام مگا مموری را انتشار داد (Mega Memory Kevin Trudeau).

کوین ترودو کیست؟

کتاب ابر حافظه یا مگا مموری که شامل توضیحات و تمرین‌های روزانه برای تقویت حافظه است و کاملاً علمی است و چندین مرحله این کتاب تکمیل و به چاپ مجدد رسید که نسخه فارسی آن نیز موجود است.

در دهه‌ی 2000، ترودوو کتاب‌هایی در زمینه‌ی سلامتی و بهبود زندگی منتشر کرد. او به شدت از صنعت داروسازی و ادعاهای فریبنده در مورد اثرات درمانی داروها مخالفت کرد. اما، ادعاهای او همیشه مورد تأیید همگان نبوده و برخی از آن‌ها توسط عوامل صنعتی و سازمان‌های دولتی رد شده‌اند.

کتاب درمان‌های طبیعی که آنها نمی‌خواهند تا شما درباره آن بدانید

در سال 2004، ترودوو به عنوان نویسنده کتاب ” درمان‌های طبیعی – آنها نمی‌خواهند شما بدانید ” (به انگلیسی: “Natural Cures ‘They’ Don’t Want You to Know About“) شناخته شد. در این کتاب، او ادعا می‌کند که داروهای شیمیایی و روش‌های درمانی سنتی از جمله روش‌های مورد استفاده در طب سنتی، درمان‌های اصلی بسیاری از بیماری‌ها نیستند. به جای آن، او به مصرف تغذیه‌ی سالم و روش‌های درمانی طبیعی تأکید می‌کند.

این کتاب در سال ۲۰۰۵ روانه بازار شد. این کتاب ۲۶ هفته به عنوان پرفروش‌ترین کتاب آمریکا بود و ۵ میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا تکثیر شد و به فروش رفت. در این کتاب کوین ترودو اسرار شرکت‌های داروسازی را فاش می‌کند.

او می‌گوید شرکت‌های داروسازی برای این که داروی بیشتری بفروشند و سود بیشتری ببرند می‌خواهد همیشه شما مریض بمانید و دارو خریداری کنید. در صورتی که بسیاری از بیماری‌ها با روش‌های ساده‌تری قابل درمان است.

انتقاداتی صورت گرفت که محتوای این کتاب صحیح نیست، به گفته‌ای او را مجبور کردند در ابتدای کتاب متنی را اضافه کند که ذکر می‌کند: استفاده از روش‌های درمانی ذکر شده در کتاب و پیگیری آن به عهده خود فرد است و او مسئولیتی در برابر آن ندارد.

تئوری‌های توطئه چیست؟

در جهان عده‌ای بر این ادعا پافشاری می‌کنند که طبقات ممتاز، گروه‌های مخفی و سری وجود دارند که جهان را بین خود تقسیم کرده‌اند و منابع جهان را در دست دارند. سیاست و سروری جهان را بین خود تقسیم کرده‌اند و هر کدام بخشی از سیاره را با سیستم‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و دینی مختلف کنترل می‌کنند.

یکی از این افراد کوین ترودو است. به گفته کوین ترودو در گروه‌های مخفی مثل فراماسونری، اسکال اند بونز، برادرهود(brotherhood) عضو شده و سپس رمز و راز این‌ها را آموخته است و تمام آن رازها را در اختیار مردم عادی قرار می‌دهد.

کوین ترودو

به گفته کوین ترودو ، افراد سطح بالای خانواده‌های ممتاز رموزی را به کار می‌برند. این رموز سال‌ها سینه به سینه منتقل شد تا اینکه کوین ترودو به داخل این گروه‌ها و این خانواده‌های ثروتمند نفوذ کرد و توانست اسرار آنان را فاش کند. بعد از فاش کردن اسرار در کتاب‌های خود به دردسرهای زیادی از سوی این خاندان‌های با نفوذ افتاد. زیرا افراد گروه‌های مخفی آدم‌های معمولی نبودند. رئیس جمهور سابق آمریکا و چند تن از سناتورها و میلیاردرهای بانفوذ از افشای اسرار گروه‌های مخفی خوشحال نبودند.

او مدعی است که در 15 سالگی با سازمانی مخفی به اسم « برادری » آشنا شد که در آن استفاده صحیح از قانون جذب را به صورت اصولی به او یاد می‌دهند و تا قبل از 18 سالگی میلیون‌ها دلار به دست می‌آورد و کم کم تاجر بزرگی می‌شود، از قول خودش از آن دسته آدم‌ها نیست که با نوشتن و فروش کتاب‌های پولساز پولدار شود، بلکه قبل از اینکه کتابی بنویسد پولدار شده بود.

با توجه به اطلاعات موجود در مورد کوین ترودو، برخی از ادعاهای او درباره‌ی اعضای طبقات بالای جامعه و گروه‌های مخفی، در برخی موارد به عنوان تئوری توطئه شناخته شده‌اند. بهترین دانلودها نمی‌تواند ادعاهای او را به صورت مستقل تایید یا رد کند. زیرا این ادعاها با توجه به منابع و مآخذ در دسترس ما و با تحقیقات علمی و اطلاعات موجود در دسترس و قابل اثبات در تضاد هستند. برای رد یا اثبات اینگونه ادعاها به مدارک بیشتری نیاز هست.

به هر حال، در جامعه‌ی امروز، تئوری‌های توطئه و ادعاهایی درباره‌ی طبقات بالای جامعه و گروه‌های مخفی، ممکن است برای برخی از افراد جذاب باشد. با این حال، برای قضاوت درباره‌ی ادعاهای کوین ترودو، بهتر است اطلاعات علمی و مستندات موجود در دسترس را بررسی کنیم و به تحقیقات و دیدگاه‌های مستند اعتماد کنیم.

ده سال زندانی

کوین ترودو با استفاده از برنامه‌های تبلیغات تلویزیونی اقدام به ترویج اطلاعات در زمینه سلامت، رژیم غذایی و مشاوره مالی کرد اما در نهایت اقدامات او منجر به شکایت شرکت‌های داروسازی و اعضای انجمن شد.

ترودو به دلیل ادعاهای خود درباره‌ی درمان بیماری‌های مختلف و فروش کتاب‌های کذب و محصولات دروغین، به محکومیت و حبس محکوم شد. در سال 2013، او به خاطر نقض دستور قضایی مربوط به فروش کتاب‌های خود به 10 سال حبس محکوم شد. در حالی که در دوران حبس، ترودوو به دلیل دسترسی به تلفن همراه و اینترنت، به عنوان مُبلغ کتاب‌هایش برای فروش از زندان بهره می‌گرفت، بازاریابی خود را با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌هایی مانند Facebook و Twitter ادامه داد.

در سال ۲۰۱۴ او مجدد به دلیل محتوای ارائه شده در کتاب درمان کاهش وزن ملزم به پرداخت ۳۷٫۶ میلیون دلار جریمه یا ۱۰ سال زندان شد.

جرم‌های او از نظر دادگاه و قضات از قرار زیر بودند:

  • اولین جرم این است که او بدون داشتن مدرک پزشکی در کتابش دارو تجویز کرده‌است.
  • جرم دوم که مستقیماً از طرف فدرال برای او در نظر گرفته شد و قابل بخشش هم نیست، ذکر می‌کند که این کار را از روی عمد و با برنامه‌ریزی قبلی انجام داده‌است.

حقوق انتشار کتاب‌های او به یک سازمان داده شد تا با درآمد حاصل از آن پول کسانی که کتاب کاهش وزن او را خریده و ناراضی بودند، پس داده شود. و این شرکت در سال ۲۰۱۵ مبلغی معادل ۸ میلیون دلار را بازپرداخت کرد.

kevin trudeau

طرفداران او می‌گویند: مقدار بالای جریمه و مدت زمان طولانی حبس پاپوشی بوده که برای او ایجاد شده تا جلوی انتشار بیشتر اطلاعاتی که او داشت را بگیرد. چون به نظر اینان ۱۰ سال زندان برای نوشتن یک کتاب بسیار طولانیست! آن هم کتابی که هیچ گزارش منفی از مردم برای رعایت یا استفاده از داروهای داخل آن داده نشده‌است. طرفداران او می‌گویند خیلی از افراد از نتیجه و محتوای کتاب راضی بودند اما به این دلیل که تبلیغات منفی شدیدی علیه آن در تلویزیون صورت گرفت، کتاب خود را پس داده و هزینه آنرا دریافت کردند.

همچنین طرفداران او می‌گویند که تمام افرادی که کتاب‌های او را مطالعه کرده‌اند یا در دوره‌های او شرکت کرده‌اند از نتیجه کاملاً راضی هستند. اینها به فیسبوک، یوتیوب و دیگر شبکه‌های اجتماعی اشاره می‌کنند که در آنها مردم همگی درخواست آزاد کردن او را داشته‌اند. طرفداران او معتقدند که گروه‌های مخفی و آن دسته از پزشکان و داروسازانی که آثار کوین ترودو به ضرر آنها است در یک تبانی و اتفاق برای کوین پاپوش درست کرده‌اند.

با این حال، تعدادی از شاکیان، به وی به عنوان یک شخصیت فریبکار و کلاهبردار اشاره می‌کنند و معتقدند که ادعاهای او درباره‌ی درمان بیماری‌ها و بهبود زندگی، مبتنی بر ادعاهای نادرست و فریبنده است. به هر حال، ترودوو همواره به عنوان یک شخصیت مورد بحث و جدل در صنعت تبلیغات و سلامتی شناخته می‌شود.

تلاش برای آزادی و سرانجام آزادی

در سال ۲۰۱۶ دادخواستی برای تغییر در حکم او به دادگاه ارسال شد که موافقتی با آن صورت نگرفت. در ابتدای ریاست جمهوری ترامپ نامه‌ای برای آزادی کوین ترودو به او ارسال شد؛ اما نتیجه‌ای حاصل نشد.

در حال حاضر کوین ترودو دوران محکومیت خود را گذرانده و آزاد است.

برخی از آثار کوین ترودو که در بهترین دانلودها موجود است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب:
جستجو کردن